- 16 grudnia 2022
- By Grzegorz
- In Blog
Lakier samochodowy służy przede wszystkim do zabezpieczenia karoserii pojazdu przed uszkodzeniem, ale też wpływa na wygląd całego auta. Niestety często zdarza się, że w wyniku działania czynników mechanicznych warstwa lakieru zostaje uszkodzona. Jak należy postąpić w takiej sytuacji. Jak naprawić zniszczony lakier? Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, gdzie odpowiadamy na te pytania.
Czy warto skorzystać z usług lakiernika w celu naprawy uszkodzonego lakieru samochodowego?
Uszkodzenia lakieru mogą się pojawić w wyniku uderzających o karoserię cząstek żwiru lub piasku, a także w wyniku kolizji. Niekiedy lakier zostaje też uszkodzony wskutek nieostrożnego otwierania drzwi samochodowych. Wielu kierowców próbuje samodzielnie naprawić lakier, jednak nie zawsze się to udaje. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług lakiernika samochodowego, który oceni stopień uszkodzeń i wykona naprawę lakieru. Niekiedy konieczne może być skorzystanie z usług blacharsko-lakierniczych, podczas których specjaliści wykonają wymianę uszkodzonego elementu karoserii.
Na czym polega lakierowanie samochodu?
Lakierowanie uszkodzonego elementu samochodu to niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniego sprzętu i dużej wiedzy. Sposób lakierowania jest dobierany w zależności od wielkości danego elementu. W przypadku mniejszych części najczęściej są one demontowane, a większe elementy są lakierowane bezpośrednio na aucie. Na samym początku lakiernik zdejmuje uszkodzoną warstwę lakieru przy użyciu papieru ściernego. Następnie myje i odtłuszcza daną powierzchnię. Kolejny etap to nałożenie podkładu i pokrycia powierzchni lakierem właściwym. Ostatni etap lakierowania to nałożenie bezbarwnego lakieru i polerowanie pomalowanego elementu.