Jak naprawić uszkodzony lakier pojazdu?

Jak naprawić uszkodzony lakier pojazdu?

Lakier samochodowy służy przede wszystkim do zabezpieczenia karoserii pojazdu przed uszkodzeniem, ale też wpływa na wygląd całego auta. Niestety często zdarza się, że w wyniku działania czynników mechanicznych warstwa lakieru zostaje uszkodzona. Jak należy postąpić w takiej sytuacji. Jak naprawić zniszczony lakier? Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, gdzie odpowiadamy na te pytania.

Czy warto skorzystać z usług lakiernika w celu naprawy uszkodzonego lakieru samochodowego?

Uszkodzenia lakieru mogą się pojawić w wyniku uderzających o karoserię cząstek żwiru lub piasku, a także w wyniku kolizji. Niekiedy lakier zostaje też uszkodzony wskutek nieostrożnego otwierania drzwi samochodowych. Wielu kierowców próbuje samodzielnie naprawić lakier, jednak nie zawsze się to udaje. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług lakiernika samochodowego, który oceni stopień uszkodzeń i wykona naprawę lakieru. Niekiedy konieczne może być skorzystanie z usług blacharsko-lakierniczych, podczas których specjaliści wykonają wymianę uszkodzonego elementu karoserii.

Na czym polega lakierowanie samochodu?

Lakierowanie uszkodzonego elementu samochodu to niełatwe zadanie, które wymaga odpowiedniego sprzętu i dużej wiedzy. Sposób lakierowania jest dobierany w zależności od wielkości danego elementu. W przypadku mniejszych części najczęściej są one demontowane, a większe elementy są lakierowane bezpośrednio na aucie. Na samym początku lakiernik zdejmuje uszkodzoną warstwę lakieru przy użyciu papieru ściernego. Następnie myje i odtłuszcza daną powierzchnię. Kolejny etap to nałożenie podkładu i pokrycia powierzchni lakierem właściwym. Ostatni etap lakierowania to nałożenie bezbarwnego lakieru i polerowanie pomalowanego elementu.

© Copyright 2022 Gampcar