Jak szybko i skutecznie uporać się z ,,obcierką” parkingową?
  • 2248
  • 0

Jak szybko i skutecznie uporać się z ,,obcierką” parkingową?

Obcierki parkingowe to inaczej mówiąc drobne uszkodzenia powstałe na parkingu podczas niewielkich kolizji. Najczęściej są to zarysowania zderzaków powstałe na skutek uderzeń będących wynikiem nieuwagi bądź braku wprawy przy parkowaniu. Jak zaradzić tego typu uszkodzeniom lakieru? Jednym ze sposobów na to jest polerowanie za pomocą pasty polerskiej, która jest dostępna w cenie już od 10 złotych. Możemy do tego celu zastosować także specjalny aplikator za kilka złotych oraz ściereczkę wykonaną z mikrofibry.

O czym należy pamiętać przed wykonaniem polerki? Otóż, na początku auto musi zostać dokładnie oczyszczone. Następnie wcieramy pastę w miejsce zarysowania aż do momentu usunięcia rys. Należy robić to kolistymi ruchami. Na koniec wycieramy naprawioną powierzchnię alkoholem izopropylowym w celu usunięcia pozostałości po paście polerskiej. Ciekawą alternatywą dla ręcznego polerowania rys jest zastosowane maszyny polerskiej.

Maskowanie odprysków i innych uszkodzeń lakieru

Jeśli mamy do czynienia z nieestetycznymi odpryskami lakieru, czyli inaczej mówiąc, z miejscowym oderwaniem jego warstwy bazowej od powierzchni zderzaka, to należy tutaj użyć lakieru zaprawkowego wraz z dołączonym pędzelkiem. Całość kosztuje około kilkanaście złotych. Preparat ten należy także dobrać odpowiednio do kodu lakieru i marki naszego auta. Potrzebne do tego dane znajdują się na tabliczce znamionowej pod maską silnika. Jak wykonujemy maskowanie odprysków lakieru za pomocą lakieru zaprawkowego?

W pierwszej kolejności trzeba tu wyczyścić, a następnie odtłuścić powierzchnię zderzaka za pomocą np. benzyny ekstrakcyjnej. Później zanurzamy pędzelek w preparacie i malujemy odprysk. Jeśli natomiast mamy do czynienia z większymi uszkodzeniami karoserii, to tutaj już niestety potrzebna jest fachowa pomoc, ponieważ tego typu naprawy wymagają demontażu i przeprowadzenia ponownego, gruntownego lakierowania całej powierzchni auta.

© Copyright 2022 Gampcar