Dokumenty do pobrania:
Oświadczenie sprawcy kolizji

Spawanie plastiku - Kraków

Firma Gampcar zajmuje się spawaniem plastikowych elementów pojazdu. Jest to nowoczesna metoda łączenia tworzyw sztucznych. Podejmujemy się spawania takich elementów nadwozia, jak:

 • zderzaki;
 • błotniki;
 • uchwyty i obudowy lamp;
 • części reflektorów;
 • wszystkie inne elementy, które nadają się do spawania.

Pamiętać trzeba, że nie każdy rodzaju plastiku da się zespawać, bo to zależy od tego, z jakiego tworzywa jest on wykonany. Skontaktuj się z nami, a udzielimy ci wszystkich potrzebnych informacji dotyczących możliwej naprawy.

 

Spawanie plastiku to mniejsze koszty naprawy

Spawanie plastikowych części wykonuje się przy stosunkowo niewielkich uszkodzeniach. Jest to metoda bardzo oszczędna, którą stosuje się, gdy koszt zakupu nowego lub używanego elementu znacznie przewyższa kwotę naprawy danej części. Spawanie może być też alternatywą dla używania tańszych zamienników, takich jak zderzaki i błotniki, których jakość wykonania nie zawsze dorównuje oryginałowi.

Spawanie jest bardzo skutecznym sposobem łączenia zepsutych i pękniętych części, a spawany element nie traci właściwości, ale trzeba posiadać fachową wiedzę, aby taka naprawa przebiegła bez komplikacji. To właśnie gwarantują nasi pracownicy, którzy specjalizują się nie tylko w blacharstwie samochodowym, ale również w naprawie plastiku!

Jak powinno się spawać plastik? Najpierw należy dokładnie oczyścić powierzchnię, która ma być spawana, aby nie było na niej tlenków lub zabrudzeń. Skutecznie szlifowanie bądź skrobanie uchroni przed niestabilnym trzymaniem się stawu. Nie zaszkodzi też użyć chemicznych środków. Nie mniej istotny jest odpowiedni dobór tworzywa, które ma służyć jako spoiwo w procesie spawania, jak również dostosowanie optymalnej temperatury podczas pracy, aby nie doszło do przegrzania i uszkodzenia materiału.

Na tą usługę oczywiście dajemy gwarancję.

Jak wykonujemy spawanie plastiku?

Nabywcy nietypowych pojazdów używanych często nie zdają sobie sprawy z trudności, jakie mogą napotkać przy zakupie plastikowych elementów samochodu. Ceny oryginalnych zderzaków są bardzo wysokie. Natomiast oferowane na rynku tańsze zamienniki są produkowane w niezbyt dobrze wykonanych formach oraz ze słabych jakościowo mieszanek tworzyw. Nie zawsze pasują do stałych elementów nadwozia. Dlatego skutecznym rozwiązaniem jest naprawa wielkogabarytowych części wykonanych z tworzyw sztucznych metodą spawania. Jest coraz popularniejsza usługa. Można spawać zderzaki, zbiorniczki, obudowy reflektorów oraz inne elementy nadwozia.

Spawanie plastiku to nadtopienie materiału i połączenie elementów w całość, przy użyciu płynnej substancji o możliwie zbliżonym składzie chemicznym do spawanej części. Dzięki temu spoina ma właściwości identyczne z elementami, które połączyła: taką samą elastyczność, współczynnik rozszerzalności cieplnej i inne. Gwarantuje to trwałość połączenia.

Do spawania używamy pasków wykonanych z tworzywa sztucznego, które pełnią rolę elektrody. Najczęściej naprawianymi elementami są zderzaki oraz reflektory i obudowy filtrów powietrza. Każdy koszt naprawy ustalamy indywidualnie, biorąc pod uwagę strukturę naprawianych elementów, konieczność wstawienia łatek w miejsce ubytków. Koszty naprawy może podnieść konieczność wtapiania śrub w tworzywo. Droższe są części profilowane. Poprzez spawanie wykonujemy m.in. naprawy zderzaków, zwłaszcza tych z elementami z tworzyw sztucznych.

Współczesne metody spawania tworzyw sztucznych zapewniają wysoką wytrzymałość spoin. Naprawiane elementy nieznacznie różnią się swoimi właściwościami mechanicznymi od oryginalnych. Naprawa jest szybsza i tańsza niż wymiana uszkodzonych części na nowe.

DLACZEGO WŁAŚNIE MY?

Zajmujemy się kompleksową naprawą powypadkową samochodów osobowych i dostawczych, gotówkowo i bezgotówkowo w ramach szkody z OC/AC, odbudową lub wymianą elementów blacharskich, renowacją lakieru poprzez lakierowanie lub polerowanie oraz mechaniką w zakresie napraw eksploatacyjnych.

Zalety korzystania z naszej oferty:

 • mamy wieloletnie doświadczenie w branży,
 • służymy rzetelną i fachową poradą,
 • nasze usługi sprawią, że Twoje auto znów nabierze blasku,
 • zapewniamy kompleksowe usługi w jednym miejscu,
 • na nasze usługi dajemy gwarancję,
 • zapewniamy krótkie terminy napraw,
 • oferujemy samochody zastępcze.
© Copyright 2022 Gampcar