Czym jest naprawa powypadkowa?

Czym jest naprawa powypadkowa?

Każdemu kierowcy może zdarzyć się kolizja drogowa, w wyniku której dojdzie do mocnego uszkodzenia pojazdu. W takim przypadku konieczna może okazać się naprawa powypadkowa. Obejmuje ona różne rodzaje usług naprawczych, które pozwalają przywrócić dawny stan samochodu. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, jak wygląda naprawa powypadkowa auta.

Jakie usługi obejmuje naprawa powypadkowa auta?

Wypadek drogowy to zdarzenie, którego nie da się przewidzieć, a często może ono wyrządzić duże szkody w samochodzie. Niekiedy zdarza się, że uszkodzenia auta są tak duże, że nie nadaje się on do dalszej eksploatacji. W takiej sytuacji warto skorzystać z naprawy powypadkowej. Obejmuje ona usługi, takie jak  naprawy mechaniczne, usługi blacharsko-lakiernicze oraz spawanie elementów plastikowych. Naprawy mechaniczne polegają na wymianie uszkodzonych części eksploatacyjnych, takich jak zawieszenie, tarcze lub klocki hamulcowe. Z kolei podczas wykonywania usług blacharsko-lakierniczych fachowcy wymieniają zniszczone elementy karoserii. Ważnym etapem jest też spawanie plastików, które najczęściej wykonuje się w celu naprawy zderzaków, błotników lub części reflektorów.

Jak należy postąpić w momencie uszkodzenia pojazdu?

W sytuacji, gdy dojdzie do wypadku drogowego, należy przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo sobie i pozostałym uczestnikom ruchu. Ważne jest, aby w miarę możliwości ustawić auto w bezpiecznym miejscu i wystawić trójkąt ostrzegawczy. Kolejny krok to wezwanie odpowiednich służb. W przypadku, gdy samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, warto skorzystać z usług holowania pojazdu lub usług autolawety. Warto wiedzieć o tym, że holowanie jest darmowe dla osób, które mają wykupione ubezpieczenie OC/AC.

© Copyright 2022 Gampcar