W jaki sposób naprawić uszkodzone zderzaki?

W jaki sposób naprawić uszkodzone zderzaki?

Zderzak to element samochodu, który ma za zadanie chronić pojazd przed negatywnymi skutkami kolizji. Zderzak amortyzuje uderzenie i zwiększa bezpieczeństwo na drodze. W wyniku stłuczki zderzak często zostaje uszkodzony. Jak wygląda naprawa zderzaków? Jakie są skuteczne metody ich naprawy? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na te pytania i wyjaśniamy, na czym polega spawanie zderzaków. Życzymy udanej lektury!

Naprawa zderzaka jest konieczna w sytuacji, gdy został on uszkodzony podczas stłuczki lub przypadkowo podczas parkowania. Procedura naprawy zderzaka rozpoczyna się od jego demontażu. Niekiedy może się okazać, że podczas kolizji uszkodzone zostały także spinki mocujące. W takiej sytuacji należy je wymienić na nowe. Następnie specjaliści wykonują spawanie zniszczonych elementów zderzaka i szlifują wszelkie nierówności. Kolejny etap to montaż naprawionego zderzaka. W niektórych przypadkach warto zdecydować się też na lakierowanie zderzaka, co sprawi, że nie będzie się on wyróżniał na tle pozostałych elementów karoserii samochodu.

Czy warto skorzystać z usługi spawania zderzaków?

Spawanie to jedna z najskuteczniejszych metod naprawy zderzaka. Polega ona na wtopieniu w pęknięcie wkładu z tego samego tworzywa poprzez podgrzewanie go gorącym strumieniem powietrza. Spawanie zderzaków sprawia, że wykonane połączenie jest bardzo stabilne i wytrzymałe. Niekiedy zderzak jest wykonany z plastiku i w takim przypadku warto zdecydować się na jego klejenie. Na samym początku konieczne jest oczyszczenie zderzaka z zabrudzeń i nałożenie kleju przekładając go płatami z włókna szklanego. Utworzone połączenie jest trwałe i nie pęknie podczas eksploatacji.

© Copyright 2022 Gampcar